Я займаюся благодійністю системно і тривалий час, а зараз на фултайм працюю як CCO благочинної платформи. Я реально уявляю собі, як виглядають люди, які потребують тієї чи іншої допомоги, я норм роздавати їжу безхатькам, ходити з розважальною програмою в дитяче онковідділення чи з читаннями в хоспіс, можу це витримати, не панікую і не розливаюся слізьми, мене не паралізує жах чи жаль. Я розумію як працює благодійність, і інституційна, і всяка, проходила про це курси, слідкую тощо.
І знаєте що?
А нічого в сумі. Це не захистило мене ані від якихось когнітивних викривлень, ані від емоційного навантаження, про які я тут хочу розказати.
Мені дуже хотілося і хочеться далі, щоби цей блог мав хоча би маленьку, але благодійну складову, і я придумала оці прикольні лотерейки – домовилася про подарунки, сформувала механіку і ... злягла з ковідом, потім розійшлася з батьком дитини, переїжджала, переживала це все, екстренно виходила на роботу...
Коротше, коли я врешті запустила лотерейки, в мене в голові була якась така весела, життєствердна картинка, як я після першої лотереї поділюся з вами радістю – подяками і якимись кольоровими, насиченими фотками мішків з памперсами, мімішними дитячими шмоточками, може, навіть, іграшками.
Від фонду ми отримали адреси 12 сімей, тобто мам з дітьми, котрі потребують допомоги та список рекомендацій. В списку – дешеві миючі засоби, мило, найпростіші засоби гігієни і дезінфекції, продукти довгого зберігання і крупи. І рекомендація, на яких сайтах що дешевше купувати, щоби вийшло "якомога більше купити на кожні 100 грн". Про іграшки і навіть памперси там немає нічого. Сотографувати все це, щоби поділитися з вами тим, яке добре діло ви зробили, я теж не буду – важливо замовити доставку одразу на адресу отримувачів, щоби зекономити на зайвому пересиланні. І оплатити її.
А емоційно добив останній слайд – там написано "не обов'язково, але теж можна". І якесь простеньке печиво і бляха шоколадка.
І я навіть не люблю шоколаду, але стало реально дуже важко раптом витримати, як багато поруч людей, які не можуть дозволити собі шоколадку. Людей з дітьми, яким так важливий ресурс, турбота і хоча б дрібка радості.
Коротше, завтра я складу і позамовляю посилки на рівні суми коштів з зібраних вами 10299, і в кожній з цих посилок обов'язково буде шоколадка.
А потім запустимо ще одну лотерейку,
так?