Прочитайте це, якщо в вас є готель, апарти, бейбі-френдлі офіс чи ресторан, кафе, коворкінг. Я сфокусувалася в першу чергу на тому, що можна змінити дешево або безкоштовно, просто подумавши головою, щоби досвід перебування з дитиною там приносив більше щастя клієнтам.

Тест пройшов концепт-готель від Hyatt Andaz The Palm. Отримує від мене 7 памперсів з 10. В готелі багато великих швидкісних ліфтів, ми ніколи не чекали на ліфт чи не сідали в ліфт з іншими людьми, всюди є пандуси та з'їзди (але тут із зірочкою), в номер дають зручне дитяче ліжечко, хороша (абсолютна, по правді) звукоізоляція; але є і різні але.

Почнімо з плюсів, що було добре в Andaz і буде добре для людей з дітьми в вас:

+ Пороги. Тобто їхня відсутність. Будь-який найпрохідніший візочок раз на сто років впирається в поріг. Тревел-візочок з маленькими колесами (якщо ви готель, в вас будуть переважно з такими візочками) – частіше. Дитину струшує, сумка мами падає з гачка, ззаду на вас наштовхуються інші люди. Любима сосочка випадає з роту і її треба діставати з-під різних декоративних ваз. Сонний дорослий після перельоту з дитиною на руках може і без візка зашпортатися. Я вам відкрию страшну правду – пороги в інтер'єрі взагалі нінавіщо. Але є купа людей і техніки, яким вони заважають. Не треба пороги.

+ Пандуси. Я розумію, що в нормальних країнах це маст, але сорьки, я з України, і те, що вони є до всіх локацій і приміщень і по них можна проїхати, уже записую в плюс. Напровсяк, коли ви будуєте пандус, поцікавтеся нормами для різних візків, не лише дитячих – ширини, нахилу, кутів. Я знаю пандуси, які ніби є, а проїхати по них не можна.

+ Відстань між столами в ресторані та мінімальна кількість столиків на двох. Для людей з візком і дитиною столик для двох ніочьом, навіть якщо їх реально двоє. Крім їжі та напоїв на їхньому столику стоїть як мінімум – футляр з сосками і одна-дві любимі іграшки на серветочці (якщо вони таки хочуть поїсти чи випити), ну а максимуму предметів, які їм можуть знадобитися нема. Якщо дитина поруч в візку просто дивиться чи якщо дитина в дитячому стільчику (він, до речі, має бути на вимогу і має бути зручний – в готелі був), вона все одно займає місце і за столом, і навколо нього, і їжа в разі чого до сусідніх столиків має не долітати. Не економте на цьому, проведіть виробничй тест (чи до кожного столу може під'їхати і стати візок? Чи долітають до сусіднього столу бризки, якщо кинути з висоти дитячого столика пластикову мисочку з йогуртом?) та поставте на один чи два столи менше, але хай ніхто не сидить ні в кого на голові. До речі, маленькі столики для двох не зручні навіть людям без дітей, якщо вони прийшли не на чашечку кави, бо наприклад страва і салат х2 на такому столику це уже фіаско – вам же першим не буде куди продати цим людям ще й тірамісу.

+ Ширина проходів і дверей. Цього не виправиш дешево постфактум, але можна спланувати при ремонті. Якщо ви плануєте людей з дітьми – проведіть виробничий тест, візьміть візок і подивіться чи він проходить і розвертається в усіх проходах; потім візьміть на руки щось зростом +- 90 см і перевірте, чи можна пройти, не задівши головою чи кінцівками (чи умовною головою і кінцівками) одвірки та стіни. В нашому готелі всюди було можна пройти.

+ Нічничок. Маленьке світло, яке не заважає спати, але при цьому в ньому видно, що коїться з дитиною. Ну і плюс багато дітей не святкують повний блекаут. Зручно, коли night light розміщене нижче рівня голови людей в ліжках (і дитини в дитячому ліжечку) і за чимось, що його трошки розсіює, типу за поличкою. Зручно, коли це м'яка тепла слабенька матова лампочка. Зручно, коли воно вмикається та вимикається від кожного ліжка і з якоїсь іншої точки. Якщо ви цього не продумали завчасно – за $10 ви можете придбати в ікеї ідеальний нічничок і заносити його в номери з дітьми, разом з дитячим ліжечком.

З чим концепт-готель від Hyatt Andaz The Palm просрався

- Дитяча постіль. Нам привезли в номер зручне і навіть стильне і чисто дерев'яне дитяче ліжечко з хорошим матрасом, яке було застелене... складеним в 4 рази дорослим простирадлом (в якості простирадла), складеним в 16 разів дорослим простирадлом в якості подушки і... рушничком бляха замість пледика. Хаят, серйозно, ну серйозно? Купіть кілька комплектів дитячої постілі для дитячих ліжечок, якщо ви очікуєте на гостей з дітьми. Ви можете це собі дозволити, навіть якщо ви не Хаят.

- Шуфлядки та закриті полиці. Концептуальний інтер'єр готелю був настільки концептуальний, що в кімнаті не було закритих полиць та шафок і навіть тумбочка приліжкова була блін без ящичка. При цьому люди дуже попрацювали з деталями, кольоровими рішеннями наробили всюди дзеркал, ніби закликаючи –діліться своїм прекрасним експірієнсом в інстаграмі, фоткайтеся до запаморочення. Так от. На відкритих поверхнях збирається срач. Навіть в людей без дітей. В ідеальному світі я канешно така виставила на відкритий приліжковий столик свої три дорогі баночки і браслет від Тіффані, а в реальному світі там резинки для волосся, краплі в ніс, блістер таблеток, які п'ються зранку натще, ручка, блокнот, книжка яку я читаю, книжка яку я передумала читати, зарядка для телефона, серветка якою я щось витерла, серветка якою я поки нічьо не витерла, склянка з водою, чашка від чаю і дві ракушки. А якщо в номері чи апартах живе дитина, то її речі – іграшечки, зажимчики, пеленочки, черевички, шкарпеточки, використані і ні гризячки і смоктачки, мисочка для стерилізації, флакончик вітаміну Д, бейбі-монітор і зарядка до нього, тример для нігтів, вологі серветки і ще мільйон штук, які мають бути на похваті, тупо заполонюють всі ці відкриті поверхні. Це – візуальне сміття, яке зводить на нівець працю ваших дизайнерів. Знаєте, що врятує? Закриті полички і ящички. Якщо ви уже упоролися і в вас в апартах чи номері жодної шуфлядки – купіть в Ікеї комод і доставляйте його в номери, які бронюєте для пожильців з малими дітьми. В цих людей багато речей, які не будуть стильно виглядати на фоточці в інста.

- Місце для пеленання. В нас був просторий номер, особливо в ванній і в душовій було купа місця для того, щоби поставити там якусь поверхню, на яку можна покласти пеленальний матрасик і переодіти памперс. Так само і в номері. Але ні, ми робили це на ліжку, столи і полиці були всі або вузькі, або кількарівневі. Досить зручний пеленатор коштує $20, прям крутий - $50. В комбінації з попереднім пунктом ідеально працює пеленальний комод з шуфлядками. Вони бувають розкладні. Купіть собі і ставте в номери, які забронювали пожильці з дітьми.

- Місце для сушіння. Наш готель приймав мокрі і видавав нові велетенські свіжі хрусткі пляжні рушники на кожному кроці, але я вам відкрию секрет: якщо ви пляжний готель, в людей, крім рушників, будуть мокрі купальники і пляжні труси. А ще якщо ви пляжний готель, в вас будуть гості з дітьми. А в людей з дітьми будуть пляжні сорочечки і костюмчики і шапочки, які замочилися в морі чи басейні, і пелюшки, які кудась підстелялися, якими щось витиралося, які обпісялися, бодіки, в яких дитина впріла, і все це ці люди чи їх няні простірнуть в умивальнику і захочуть десь сушити. В номері не було балкону – буває. Але от те, що в ванній не було витяжки і якоїсь рушникосушатки з мінімальним підігрівом, це реально жесть. Тим більше, там це три приміщення – 1) вбиральня 2) дзеркало, вмивальник і поличка для косметики і місце для гоління, табуреточка, полички для баночок 3) душ і ванна. Витяжки не було ніде. Я вирішила цього разу не випендрюватися і взяла лише 5 купальників, а не по одному на кожен день перебування, так от – перший досихав в день, коли закінчувався п'ятий! А на пляж ми виходили двічі, а то й тричі на день. Якби я взяла два? мені довелося би виходити щоразу в мокрому, фе. Якщо ви уже як наш готель і просралися з витяжкою – купіть електричну рушникосушарку і видавайте її в номери, де зачекінилися люди з дітьми. Інакше вони через два дні будуть нещасливі, в мокрих шмотках і з несвіжим повітрям в ванній.

- Куди веде з'їзд. В готелі всюди були пандуси і з'їзди, але де вони були? Щоби дістатися на пляж, людині з візком треба було подолати рівно в 4 рази довшу відстань, ніж людині, яка може зійти сходами. Крім того, з'їзди на пляж вели в дальній кут пляжу, коло пристані човників і місця, де складені каяки і сапи, реально в таку трошки мусорку. А пляж був великий і місце, куди спускалися сходи і де пальми, затишні лежачки і захід в море, де ніхто не швартується на водних скутерах, було за метрів 50 від місця, куди власне вивозив з'їзд. Чуваки, візок не їде по піску! Я несла його на собі! Чому концепт-готель зекономив на таких дерев'яних пляжних доріжках, не ясно. Якщо ви лише плануєте пандуси і з'їзди – подбайте, щоби люди на візках/з візками і люди без потрапляли в одне і те саме однаково вигідне і гарне місце. А якщо це чомусь не здається вам кращою ідеєю – нехай обмежені з різних причин в мобільності люди потрапляють в найзручніше, а не обмежені – в місце, з якого ще треба вибратися! Якщо вже все зробили – можна просто зробити з'їзди на сходах, а й навіть отаку відкидну платформу-ліфт, яка піднімає-опускає візок, якщо це умовних 10 сходинок, а не перепад висоти два метри. А взагалі, в більшості випадків можна не робити сходинок там, де перепад висоти невеликий, а зробити лише пологий спуск, прикиньте. Ніхто від цього нічого не втратить!

До речі, якщо ви адмініструєте якесь місце – запросіть нас з Мішею на бейбі-тест. Ми вам підготуємо рекомендації, що можна без зайвої гризи покращити чи виправити. Просто так. А якщо ви просто нас читаєте – пишіть, з яких місць в Києві вам було би цікаов почитати бейбі-тест, бо ми такі, можемо і без запрошення )